"אמנון מהלך קסמים על כל כלב עמו הוא בא במגע" מאת : זהבה קוגן

 

לפני 8 חודשים הגשמתי חלום, ואימצתי פיטבולית מדהימה. הגענו יחד אל אמנון אחרי שהתייעצתי עם בעלי כלבים וקיבלתי המלצות חוזרות ונשנות על אמנון והשיטה המיוחדת שלו באילוף כלבים.

התחלנו יחד תהליך מדהים שכלל קודם כל שינוי בתפיסות ובהתנהגויות שלי, התאמה של דרך אילוף פרטנית אחרי אבחון של הכלבה ואופייה. עברנו שיעורים של אחד על אחד ושיעורים בקבוצה.

לוטוס, הכלבה שלי, שברה את ליבי ומתה בטרם עת.

כאן המקום להודות לאמנון על תמיכתו בימים הקשים שעברתי, על העידוד שנתן לי.

אמנון היה בין אלה שתמכו בי לאמץ מהר כלבה חדשה. צדקתם, תודה לכולכם.

ואז הגיעה סינטה. גורת פיטבול נטושה שהביאה איתה המון אור ואהבה בעצב ובאובדן שחוויתי.

היה ברור לי כי נגיע יחד להתחיל הכל מחדש אצל אמנון. כלבה חדשה, אהבה חדשה, למידה חדשה…

כשמגיעים לראות שיעור של אמנון , מיד מבחינים כי אמנון מהלך קסמים על כל כלב עמו הוא בא במגע. בשיעורים רואים את השינוי מתחולל ממש מול העיניים.

למדתי ועדיין לומדת כל הזמן כיצד לעבוד נכון יותר ולהתנהל מול הכלבה שלי. הכל במקביל לעובדה שסינטה מבצעת את הפקודות מתוך שמחת חיים והנאה. בדיוק כמו יתר הכלבים שמתאמנים אצלו, תמיד מתוך שמחה , ערנות ואנרגיות טובות.

חזרנו יחד להגיע גם לשיעורים הקבוצתיים. בקבוצה של אמנון אפשר לפגוש בעלי כלבים שעברו ממאלף למאלף, משיטה לשיטה… שכמעט והתייאשו והגיעו אליו כמוצא אחרון, אחרי ששמעו על ההצלחות הרבות שלו גם עם מקרים קשים במיוחד. בסוף כולם נפגשים בשיעור. כי אצל אמנון אין שיטה אחת ש"מתאימה לכולם" ,אלא התאמה אישית. ופה טמון ההבדל.

מדהים לראות איך אחרי עבודה מאומצת של בעלי הכלב יחד עם הכלב ואמנון , ממש ניתן להבחין בשינוי בהתנהגות של הכלבים, בקשב שלהם ובהתנהלות שלהם, גם בתוך הקבוצה.

לפני עוד דרך ארוכה יחד עם סינטה ועם אמנון, שילווה אותנו כדי שנגיע לחינוך הנכון ולהתנהגות הטובה ביותר שסינטה תוכל להגיע אליה.

מי שמביא כלב לרוב יודע שעליו לתת לו בית חם, אוכל, אהבה, פעילות גופנית ומשחק. מעט מאוד מודעים לחשיבות של המון השקעה והתמדה באילוף וחינוך נכון.

תהיו חכמים ותבחרו בתבונה את מי שילמד אתכם ללמד את כלבכם.

תודה לך אמנון על הדרך שעברנו , ועל הדרך שעוד נעבור יחד.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות – לאמנון בן יצחק .אין לשכפל, להעתיק, לצלם,© להקליט, לתרגם, לאחסן במאגרי מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכני או אחר כל חלק שהוא מהחומר שבאתר זה. שימוש מכל סוג שהוא בחומר הכלול באתר זה אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב מאמנון בן יצחק.